تاریخچه شرکت

درباره ما

شرکت چدن کویر خاوران

شرکت چدن کویر خاوران در سال 1392 بشماره ثبت 4859 جهت تولید شمش چدن، آگلومره، کک متالوژی و شمش فولاد در سه فاز جهت تامین خوراک تولیدکنندگان و فعالان داخلی و همچنین صادرات به ثبت رسیده است. موقعیت مکانی اجرای پروژه به مساحت 18 هکتار واقع در شهرستان خوسف، شهرک صنعتی شهید رحمانی شماره2 می باشد. این شرکت در فاز اول دارای پروانه بهره برداری به شماره 55930/1/131 در زمینه ریخته گری چدن با ظرفیت تولید 100 هزار تن و تولید آگلومره با ظرفیت 200هزار تن، با برق مصرفی 6 مگاوات و آب مصرفی به میزان 6 لیتر در ثانیه می باشد؛ لازم به ذکر است میزان برق و آب مصرفی مورد نیاز تامین گردیده است. همچنین فاز کک این مجموعه با ظرفیت 50 هزار تن به بهره برداری رسیده است. که پروانه بهره برداری این محصول در دست اقدام می باشد. در حال حاضر روزانه 150تن شمش چدن، و حدود 400تن آگلومره و 200تن کک در این شرکت تولید می شود که باعث اشتغال مستقیم تعداد 320 نفر نیروی ایرانی و 105 نفر پرسنل چینی گردیده است.
با توجه به اینکه تکمیل زنجیره صنعتی باعث توجیه فنی و اقتصادی و همچنین ارزش افزوده طرح می گردد، شرکت چدن کویر خاوران در حال راه اندازی واحد تولیدی شمش فولاد ساده کربنی با جواز تأسیس شماره 8255/1/131 از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت با ظرفیت 290 هزار تن با برق مورد نیاز 5/12 مگا وات و میزان آب مصرفی 25 لیتر بر ثانیه واقع در شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف-کیلومتر 40 جاده بیرجند کرمان، می باشد که محصول تولیدی این فاز به شکل بلوم و بیلت با ابعاد 280*100سانتی متر با طول 6 و 12 متر خواهد بود که برای تولید میلگرد، نبشی، ناودانی، تیرآهن و... به کار برده می شود.

شرکت چدن کویر خاوران

ماموریت ما

نقش محوری در توسعه صنعتی و اقتصادی

ما با تولید محصولات فولادی به عنوان یکی از کالاهای استراتژیک، به دنبال ایفای نقش محوری و تعیین کننده در توسعه صنعتی و اقتصادی ایران اسلامی هستیم.

بهبود کیفیت زندگی

ما با خلق ارزش افزوده اقتصادی و کمک به افزایش تولید ناخالص ملی، به دنبال بهبود مداوم کیفیت زندگی کارکنان و انجام مسئولیت های اجتماعی خود هستیم.

شرکت چدن کویر خاوران

دپارتمان ها